Sekielscy pracują na kolejną częścią „Tylko nie mów nikomu”. Premiera w październiku

Podczas ostatniej transmisji programu „Sekielski Sunday Night Live” na YouTubie, dziennikarz Tomasz Sekielski wspólnie z żoną Anną, pochwalił się, że „Tylko nie mów nikomu” było oglądane także w Watykanie. – Został tam wyświetlony aż 46 razy – powiedział. Już od jakiegoś czasu mówi się, że dokument będzie miał swoją kontynuację. Jak donosi portal WirtualneMedia.pl, film ma mieć premierę w październiku tego roku. – Mamy już całkiem niezły materiał, trwają zdjęcia – powiedział Sekielski w rozmowie z portalem.

„Tylko nie mów nikomu” został zrealizowany przy wsparciu internautów. Tomaszowi Sekielskiemu udało się zebrać ponad 450 tys. zł. — Blisko 2,5 tys. osób współfinansowało tę bardzo trudną produkcję. To przełom w niezależnym polskim dziennikarstwie — pisał Sekielski na Facebooku. Dwugodzinny film przedstawia historię osób w dzieciństwie molestowanych przez duchownych. Opowiada o ich doświadczeniach i walce o dochodzenie sprawiedliwości. W dokumencie pojawiają się wstrząsające wyznania winy. Bracia Sekielscy przedstawiają także przypadki księży skazanych za molestowanie dzieci, a mimo tego nadal prowadzących rekolekcje, mimo dożywotniego zakazu pracy z dziećmi.

Pomysł zrobienia filmu powstał kilka lat temu, gdy Sekielski pierwszy raz zetknął się z ofiarami księży pedofilów. – Widziałem płaczących dorosłych ludzi, których życie było zburzone – mówił dziennikarz w Onet Rano. Sekielski dodał, że w filmie rozmawia z ludźmi dorosłymi, którzy zdecydowali się „dać świadectwo”, aby inni ludzi żyjący z poczuciem krzywdy też się ujawnili i „walczyli o swoje prawa i prawdę”. Podkreślił, że jego film „nie jest antyreligijny”. Za swój film Marek i Tomasz Sekielscy otrzymali Nagrodę Specjalną Press Club Polska.

źródło Onet
zdjęcie główne Onet

1