Krytycy oczarowani thrillerem „The Other Lamb” Małgorzaty Szumowskiej

„The Other Lamb” zaliczyło spektakularny debiut podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Amerykańska premiera filmu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki. Zagraniczne media podkreślają, że „warsztat Szumowskiej i piękne niepokojące obrazy filmu wzmacniają jej reputację reżyserskiej wizjonerki” (Screen Daily). Portal Awards Watch określił ją mianem „jednej z najciekawszych reżyserek na świecie”. Dziennikarze porównują klimat filmu do dzieł Larsa von Triera i nagradzanego serialu „Opowieść Podręcznej”. Międzynarodowa prasa chwali również surowe, mroczne zdjęcia autorstwa Michała Englerta i klimatyczną muzykę Pawła Mykietyna i Rafaela Leloupa.

Toronto otworzyło festiwalowe tournée produkcji – film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w San Sebastián oraz do prestiżowego BFI London Film Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2013 roku główną nagrodę otrzymał Paweł Pawlikowski za oscarową „Idę”. Thriller „The Other Lamb” to największa i pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Dwukrotna zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie przy swoim najnowszym filmie współpracuje z autorami sukcesu oscarowego filmu „Whiplash” i kultowego hitu „Drive” – Davidem Lancasterem i Stephanie Wilcox z Rumble Films.

„The Other Lamb” to historia Selah (Raffey Cassidy) – młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda. Film wejdzie do kin w 2020 roku.

źródło materiały prasowe

 

1

„Pan T.” najlepszym polskim filmem na Festiwalu Camerimage

Polska oczami Pałacu Kultury – debata w Teatrze Żydowskim