Koncerty Riedel 4 Riedel – wspomnienie o Ryszardzie Riedlu

Riedel 4 Riedel to trzy koncerty, które będą uhonorowaniem pamięci legendarnego Ryszarda Riedla, frontmana zespołu Dżem. Odbędą się one we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. Podczas muzycznych wydarzeń publiczność usłyszy Sebastiana Riedla z zespołem Cree, którzy przy akompaniamencie rewelacyjnej Orkiestry Kameralnej Tomka Szymusia wykonają kultowe utwory Ryśka Riedla. Nowe, orkiestrowe aranżacje legendarnych utworów, takich jak Wehikuł czasu, List do M. czy Sen o Victorii od lat inspirują kolejne pokolenia artystów i fanów, a przecież to tylko ułamek jego dorobku.

Koncerty Riedel 4 Riedel będą szczególnym wydarzeniem dla Sebastiana, który w ten sposób będzie mógł podziękować swojemu ojcu i muzyką opowiedzieć historię ich silnej relacji. Sebastianowi udało się kiedyś zagrać na jednej scenie z Ryśkiem — artysta był wówczas kilkuletnim chłopcem i tak wspomina występ z ojcem: „Był taki moment, kiedy wyszedłem na scenę, oczywiście to było niezapowiedziane i nieświadome z mojej strony, a tym bardziej ze strony ojca. Wyleciałem, bo był wolny mikrofon do gitary akustycznej. Był niziutko, drugi mikrofon obok tego, do którego śpiewał mój ojciec. Dlatego podleciałem i zacząłem śpiewać razem z nim na koncercie. To była piosenka „Whisky”. Pamiętam, że miałem pałki w ręce, bo wtedy byłem perkusistą. Ale mam nawet tego zdjęcie. Na szczęście ktoś wtedy był tam z aparatem i takie zdjęcie zrobił. Pamiątka została”.

Trzy wieczory Riedel 4 Riedel będą wehikułem czasu do złotej epoki polskiej muzyki. Fanów artysty czeka sentymentalna podróż przez największe przeboje kultowego zespołu Dżem. Każdy z koncertów bez wątpienia zaskoczy nietuzinkowym brzmieniem znanych wszystkim melodii. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony eventim.pl, a w przypadku łódzkiego koncertu również w kasie klubu Wytwórnia w Łodzi. 30 listopada koncert odbędzie się we Wrocławiu, 7 grudnia w Łodzi, 13 grudnia w Katowicach.

źródło materiały prasowe

1

„Pan T.” najlepszym polskim filmem na Festiwalu Camerimage

Polska oczami Pałacu Kultury – debata w Teatrze Żydowskim