Dawid Podsiadło i Taco Hemingway razem na Narodowym

Dwa koncerty polskich artystów, jedno wydarzenie, po raz pierwszy na taką skalę. Od momentu ogłoszenia fani i media spekulują na temat wspólnych utworów, które mogłyby powstać w takim duecie oraz gości specjalnych, którzy być może będą towarzyszyć wykonawcom. Podsiadło spędził ostatnie pół roku, koncertując po całej Polsce. „Małomiasteczkowe” przeboje można było usłyszeć na wyprzedanych koncertach zarówno w największych halach, jak i w małych salach domów kultury. Teraz artysta zagra dla fanów z całej Polski, licząc, że tym razem to oni przyjadą wesprzeć go w spełnieniu marzenia. Taco Hemingway w ubiegłym roku, tak samo jak Podsiadło, zagrał trasę promującą album „Cafe Belga”. Również jego projekt z Quebonafide bił rekordy popularności. Nadchodzący koncert na PGE Narodowym będzie pierwszym po dłuższej przerwie i jedynym, który artysta zagra w tym roku. W ciągu trzech godzin fani zakupili ponad 98 proc. puli biletów, finalnie wykupując wszystkie w ciągu 5 dni. Żaden krajowy artysta wcześniej nie zagrał własnego koncertu na PGE Narodowym. Tymczasem Podsiadło i Hemingway jako pierwsi wyprzedali bilety na wydarzenie w tym obiekcie.

Dawid Podsiadło zaczynał od występów w programie telewizyjnym X Factor, którego drugą edycję wygrał. W 2013 roku wydał swój debiutancki album „Comfort and Happiness”, który dotarł do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży – OLiS, rozchodząc się w ponad 150 tys. egzemplarzy i zdobył status diamentowej płyty. Był również najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2013 roku. W 2015 roku Podsiadło wydał swoją drugą płytę „Annoyance and Disappointment”, która również dotarła do 1. miejsca OLiS oraz – sprzedając się w ponad 150 tys. egzemplarzu – zdobywała status diamentowy. Po rocznej przerwie w karierze w 2018 roku Podsiadło wydał swój trzeci album zatytułowany „Małomiasteczkowy” i trzeci raz z rzędu zagościł na 1. miejscu OLiS. Ogółem piosenkarz sprzedał ponad 420 tys. płyt w Polsce. Muzyk był osiemnastokrotnie nominowany do nagród Fryderyków i dwanaście razy wygrywał plebiscyt.

Taco Hemingway zaczął nagrywać w 2011 roku, ale rozgłos przyniósł mu wydany trzy lata później drugi minialbum, tym razem nagrywany w ojczystym języku, zatytułowany „Trójkąt Warszawski”. Muzyk sprzedał w Polsce ponad 235 tys. płyt, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się raperów w kraju, pomimo iż każdy album artysty można pobrać za darmo z jego strony internetowej. Największy sukces osiągnął wspólny album z Quebonafide, zatytułowany „Soma 0,5 mg”, który w osiem miesięcy rozszedł się w ponad 100 tys. egzemplarzach. Dziesięciokrotnie nominowany do nagrody Fryderyków w latach 2016-2019, w tym trzy razy laureat w kategorii „Album roku hip-hop” za płyty „Umowa o dzieło”, „Szprycer”, „Soma 0,5 mg”. Taco został również nominowany do nagród MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy Polski wykonawca.

źródło materiały prasowe

1

Reżyser głośnego „Ikara” napisał powieść o genialnym jazzmanie

Bartosz Kruhlik: Robiąc filmy, czerpię z życia garściami