Das WeltAuto bije kolejne rekordy sprzedaży

Rynek samochodów używanych ze sprawdzoną historią cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Polacy coraz częściej decydują się na kupno samochodu z programu Das WeltAuto, a najczęściej wybieranym samochodem do tej pory w 2019 r. jest Skoda Octavia III. Od początku roku do końca września 2019, dealerzy Das WeltAuto sprzedali 17 112 samochodów, co jest prawie 20-procentowym wzrostem w stosunku do analogicznego okresu za poprzedni rok. W tym roku najchętniej wybieranym samochodem była Skoda Octavia III, której od początku roku sprzedano 1437 sztuk, wyprzedzając Volkswagena Passata B8 (1078 sztuk) i Skodę Fabię III (804 sztuki). – Taki wzrost to niewątpliwy sukces dla marki i znak, że Polacy coraz częściej szukają sprawdzonych samochodów używanych – mówi Mieszko Hałas, odpowiedzialny za Das WeltAuto i Remarketing w Volkswagen Group Polska. – Wyniki sprzedaży w trzech kwartałach 2019 roku pokazują, że nasi klienci szukają przede wszystkim samochodów z grupy Volkswagena, które łączą w sobie dobre wyposażenie i osiągi z przystępną ceną – dodaje.

Zakup auta używanego nie jest tak prostym zadaniem, jak może to wyglądać na początku. Na rynku wtórnym jest wiele samochodów z zatajoną przeszłością – auta powypadkowe, po zalaniu, z niepewnym przebiegiem, co niektórzy sprzedawcy starają się zataić. Jednak coraz więcej osób rezygnuje z takich niepewnych wyborów i decydują się na sprawdzone auta z udokumentowaną historią w programach sprzedaży samochodów używanych. – Nasi specjaliści dokładnie sprawdzają każdy samochód, zanim trafi on do sprzedaży w naszych salonach – podkreśla Mieszko Hałas. – Szczególną uwagę zwracamy przede wszystkim na sprawność techniczną samochodu, jego historię oraz przebieg. Łącznie sprawdzamy 117 punktów sprawności technicznej każdego pojazdu. Co więcej, na wszystkie auta z certyfikatem Das WeltAuto u naszych dealerów dajemy co najmniej rok gwarancji, a wszystkie samochody są od razu sprawne i gotowe do jazdy – dodaje.

Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży osobowych samochodów używanych, działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, SEAT, Škoda oraz Volkswagen Samochody Użytkowe. Główną ideą programu jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, rok produkcji, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane. Das WeltAuto to również idealne rozwiązanie dla osób, które planują sprzedaż swojego samochodu. Darmowa wycena, korzystne oferty odkupu oraz możliwość zostawienia auta w rozliczeniu to doskonałe opcje dla tych, którzy przekonali się, jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu.

źródło Das WeltAuto
zdjęcie Škoda, materiały prasowe

1

„Pan T.” najlepszym polskim filmem na Festiwalu Camerimage

Polska oczami Pałacu Kultury – debata w Teatrze Żydowskim