Cirque du Soleil powróci do Polski w 2020 roku ze spektaklem „Crystal”

„Cirque du Soleil powraca do Polski ze wspaniałym arenowym show pt. „Crystal” – napisał Bartosz Tobieński w przesłanej w środę PAP informacji. „Crystal” to pierwsze akrobatyczne widowisko na lodzie stworzone przez działającą w Montrealu międzynarodową grupę cyrkowców i akrobatów. „Spektakl w reż. Shany Carroll i Sebastiena Soldevili opowiada historię Crystal – młodej dziewczyny, która zdaje się nie pasować do otaczającego ją środowiska. Kiedy przypadkowo wpada do zamarzniętego stawu, pod jego taflą znajduje alternatywną wersję własnego życia” – czytamy w zapowiedzi widowiska.m”Zarówno zabawne, jak i wzruszające. Pobudza zmysły i wprowadza w dziecięcy zachwyt” – napisano w recenzji w „Broadway World”.

Cirque du Soleil da sześć przedstawień „Crystal” w trójmiejskiej Ergo Arenie w dniach 30 stycznia – 2 lutego 2020 r. Wcześniej, od 23 do 26 stycznia 2020 r., kanadyjska grupa wystąpi siedem razy w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety trafią do sprzedaży 2 sierpnia

W międzynarodowej obsadzie widowiska „Crystal” znajduje się 43 artystów oraz ponad 50 członków załogi z ponad 20 państw. Jest to 42. produkcja Cirque du Soileil od chwili powstania tej grupy w 1984 r. Jak dotąd zespół cyrkowców i akrobatów wystąpił dla ponad 200 mln widzów w ponad 450 miastach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil ma siedzibę w Montrealu. Zatrudnia ponad 4 tys. osób, w tym 1300 akrobatów z niemal 50 krajów.

źródło PAP
zdjęcia materiały prasowe

1

Reżyser głośnego „Ikara” napisał powieść o genialnym jazzmanie

Bartosz Kruhlik: Robiąc filmy, czerpię z życia garściami