Roboty Ręczne – z miłości do rzemiosła i szacunku do tradycji

Roboty Ręczne to świat ręcznie robionych dzianin oraz autorskich ponadczasowych wzorów stworzonych z miłości do rzemiosła i szacunku do tradycji. To rodzinna marka, której projektantką jest Marta Iwanina-Kochańska, absolwentka ASP w Warszawie, studentka ASP w Krakowie oraz Design Insitute w Lahti, stażystka w studio projektowym Toma Dixona w Londynie. Pasją osób tworzących markę oraz główną metodą produkcji jest dziewiarstwo ręczne. Roboty Ręczne pracują z lokalnymi rzemieślnikami, niezmiennie od lat poszukują najlepszych materiałów i wykonawców kochających swoją pracę. Projektują ponadsezonowe wzory, starają się tworzyć poza ramami – czasu i przemijających trendów. Każdego sezonu przedstawiają nowe modele, kolory, sploty. Proces projektowania jest dla nich równie ważny, jak jego wykonanie, dlatego wszystkie produkty cechuje unikatowość i wyjątkowe ciepło – pochodzące prosto z serca.

Roboty Ręczne nieustannie poszukują włóczek spełniających ich wysokie wymagania, dobrych, długowiecznych mieszanek przędz. Pracują na hipoalergicznej alpace- niezastąpionej na każdą temperaturę i wilgotność powietrza, oraz wełnie z australijskich merynosów- polecanej dla skór wrażliwych. Dziergają z wełny z wielbłąda, jaka, z kaszmiru, jedwabiu i delikatnego koziego mohairu. Letnie dzianiny wykonują z bawełny organicznej i bambusa.

Roboty Ręczne plotą również z wikliny. Ich unikatowe torebki i wykonane z dużą precyzją koszyki służyć mogą przez wiele długich lat, nabierając przy tym wyjątkowego charakteru.

Marka w swojej ofercie posiada również biżuterię. Bransoletki i naszyjniki wykonywane są ręcznie w Polsce, metalowe części produkowane we Włoszech. Najwyższa jakość produkcji gwarantuje piękne wykończenia i długowieczność.

Roboty Ręczne szyją również na miarę personalizując istniejące modele i projektując na zamówienie. Konsultacje i pobranie miary mają miejsce w warszawskim atelier marki przy ulicy Mozaikowej.

źródło robotyreczne.com
instagram.com/robotyreczne/

1