Ralph Lauren Home – ikona wnętrzarskiego designu

Na zdjęciu sypialnia z kolekcji Point Dume od Ralph Lauren Home. Brązowe ramy łóżka pięknie współgrają z białą pościelą i mlecznymi zasłonami. Okrągły stolik nocny wykonany z tych samych materiałów co łóżko mieści na sobie lampkę nocną i inne akcesoria. Z okien rozpościera się widok na przestworza błękitnego oceanu.
„Wszystko, co stworzyłem podyktowane było tym, jak sam chciałbym żyć”
. W myśl tej zasady najpierw zaprojektował odpowiednio szerokie krawaty niedostępne w latach 60, następnie popularne na całym świecie koszulki polo, z czasem kompletne kolekcje mody męskiej, damskiej oraz dziecięcej, a w 1983 roku linię meblową Ralph Lauren Home.  Charyzmatyczny, amerykański młodzieniec projektując dla zaspokojenia własnych potrzeb, podbił serca milionów. Kiedy zaczął nosić swoje pierwsze projekty ludzie pytali z nadzieją: „Czy mógłbyś zrobić to także dla mnie?”. W ten sposób popularność zyskały minimalizm oraz prostota jego stylu. Nie inaczej było w przypadku linii Home. Urządzając mieszkanie, poirytowany niewielkim wyborem stylów oraz mnogością kobiecych, różanych printów, pytał: „Gdzie znajdę coś męskiego?”. Finalnie nie znalazł, ale sam wykreował. Tkaniny używane do szycia koszulek zamienił w pościel, doszywając z boku poszewek guziczki . Tak właśnie wyglądał początek pionierskiej kolekcji akcesoriów i mebli do domu.

Na początku kariery ceniony w rodzinnym Nowym Jorku, dziś, słynny na całym świecie projektant Zdjęcie przedstawia komodę, lustro i dodatki z kolekcji Point Dume zaprojektowanej przez Ralph Lauren Home. Brązowe wykończenie mebli idealnie komponuje się ze szkłem oraz srebrnymi ramkami i doniczkami stojącymi na komodzie. W lustrze odbijają się błękitne wody oceanu.zachwyca tworzonymi zazwyczaj co pół roku kolekcjami linii Ralph Lauren Home. Każda z nich to nieprzypadkowa, oryginalna historia. Kobieta ze słonecznej Californii, mieszkaniec londyńskiego loftu czy francuska dziedziczka stanowią o osobliwości, a w konsekwencji nadają jeszcze większego prestiżu kolejnym kolekcjom mebli czy akcesoriów. I chociaż każda z nich stanowi odrębną opowieść o dobrym życiu w luksusowym wymiarze, razem tworzą spójną całość. A stoją za tym wzrok, smak i duch marzeń. Sam Lauren nie nazywa siebie projektantem wnętrz, ale posiada dar, który pozwala mu na tworzenie idealnych przestrzeni oraz kreowanie sposobu bycia. Dar ten nazywa wizualizowaniem. Słusznie nie poprzestał tylko na kolekcjach ubrań. Linia mebli to spełnienie jego sennych wariacji o wymarzonym życiu. Sukces odniósł zaangażowaniem w tworzenie niebanalnych zestawień nowoczesnego wzornictwa z klasycznym wyrafinowaniem i finezją. Od dziesiątek lat zachwyca wyczuciem ponadprzeciętnego stylu i unikatowością, a Ralph Lauren Home to prawdziwa ikona wnętrzarskiego designu.

– Marka od pierwszych lat swojej działalności wyznacza nowe trendy w sztuce meblarskiej, Zdjęcie przedstawia drewnianą ławę z kolekcji Ralph Lauren Home Point Dume. Jej brązowy kolor idealnie prezentuje się na białym tle ze szklanymi dodatakmi i wielkimi muszlami na niej leżącymi.posiłkując się wiecznie aktualną klasyką – w efekcie tworząc najlepsze, jedyne w swoim rodzaju kreacje, które częstokroć są źródłem inspiracji – wyjaśnia Rafał Jurgielewicz z salonu Archidzieło w Warszawie.  Najwyższa jakość materiałów używanych w procesie twórczym oraz precyzja w realizacji projektów zaspokajają oczekiwania najbardziej wymagającego klienta – kontynuuje. Meble Ralph Lauren Home dedykowane są dla osób o wysublimowanym guście, miłośników nowoczesnej sztuki meblarskiej, pasjonatów najnowszych trendów i stylów, ale ceniących wiecznie aktualną klasykę. – Ralph Lauren Home łączy te dwie jakości – klasykę z nowoczesnością w sposób, który zdaje się być tak niezwykle łatwym. Świadczy to o niebywałym profesjonalizmie oraz zawiera w sobie cały sekret marki. To, co możemy podziwiać jako gotowy element wykończenia wnętrza powstaje dzięki nieoczywistemu wykorzystaniu kreowanych na antyczne materiałów, użyciu postarzanych elementów  czy rzadko wykorzystywanych zdobień łączonych z modną kolorystyką, bądź nowoczesnym designem. To wszystko jest wizytówką marki – tłumaczy Rafał Jurgielewicz.  Meble Ralph Lauren Home odmieniają wnętrza. Tym klasycznym nadają nowego sznytu, natomiast nowoczesnym – klasy i polotu. Meble Ralph Lauren Home są w stanie tchnąć nowego ducha w nawet mało wyraziste przestrzenie, a ich wyjątkowość i piękno polegają na tym, że dla nadania charakteru wystarczy chociażby jeden ich element.

Ralph Lauren Home to kolekcje mebli, oświetlenia, akcesoriów, porcelany, dekoracji, pościeli, ręczników, tapet, tkanin oraz dywanów. Wszystkie te elementy dostępne są w Salonie Archidzieło przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

 

Tekst Ola Grądzka
Zdjęcia ralphlaurenhome.com

1