Pearl Jam, The Rolling Stones, Guns N’ Roses – koncerty

Pearl Jam – 03.07.2018, TAURON Arena Kraków

Pearl Jam w ramach europejskiej trasy koncertowej, na przełomie czerwca i lipca 2018 roku, zagrają aż 14 koncertów. Trasa wystartowała 12 czerwca w Amsterdamie, a zakończy się 14 lipca w Lizbonie. Podczas trasy zespół po raz pierwszy od 1996 roku zawita do Rzymu oraz zagra swoje pierwsze koncerty w Padwie i w Krakowie.

Muzykom z  Seattle w październiku 2015 stuknęło 25 lat. Pearl Jam mają na koncie dziesięć albumów studyjnych (ostatni Lightning Bolt ukazał się w 2013 roku), setki wyjątkowych występów na żywo i wielu fanów na całym świecie. Wraz z Nirvaną, Alice in Chains oraz Soundgarden tworzyli Wielką Czwórkę z Seattle! Ciągle cieszą się uznaniem krytyków i fanów – sprzedali ponad 85 milionów albumów na świecie! W tym roku Pearl Jam zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame. Z okazji legendarnych, wyprzedanych występów na stadionie Wrigley Field podczas historycznego dla klubu Chicago Cubs sezonu World Series, zespół wydał niedawno film dokumentalny Let’s Play Two i towarzyszącą mu ścieżkę dźwiękową.

Ceny biletów na koncert zaczynają się od 335 zł.

The Rolling Stones, 08.07.2018, PGE Narodowy, Warszawa

Druga część tournee “Stones – No Filter” jest kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością trasy, jaką Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood odbyli w Europie jesienią 2017 r. Teraz powrócili i 17 maja zagrali w Dublinie, potem dwukrotnie w Londynie, Manchesterze, Edynburgu i Cardiff. Następnie wystąpią w Berlinie, Marsylii, Stuttgarcie, Pradze oraz w Warszawie. Na PGE Narodowym Stonesi uraczą fanów żelaznym zestawem klasyków, takich jak “Satisfaction”, “Paint It Black”, “Tumbling Dice”, czy “Brown Sugar”, dodając do setlisty garść zaskakujących utworów z przebogatej dyskografii zespołu. Jak zwykle w przypadku The Rolling Stones, koncert będzie miał spektakularną oprawę wizualną i produkcyjną.


– Nasza publiczność jest spoiwem, które trzyma nas razem. Nie do opisania jest ta chwila, gdy kończymy koncert, a ludzi ogarnia szaleństwo –
Charlie Watts

– Kiedy patrzę ze sceny na morze ludzkich głów, widzę same uśmiechy na twarzach. Robi mi się ciepło na sercu, że dajemy ludziom tyle radości. Muzyka uszczęśliwia zarówno mnie, jak i naszych fanów. To jest zaraźliwe –
Ronnie Wood

Guns N’ Roses, 09.07.2018, Stadion Śląski, Chorzów

Niezwykle udana trasa „Not In This Lifetime Tour” z 2017 roku, sprawiła, że kultowy i odrodzony zespół Guns N’ Roses w 2018 roku szturmem postanowił podbić ponad 13 stadionów na terenie całej Europy. Stadionowa trasa rozpoczęła się 3 czerwca w Berlinie i obejmuje 17  kolejnych koncertów. Grupa wystąpi również w roli headlinera na festiwalach: Download Festival UK, Paris i Madrid, na włoskim Firenze Rocks oraz belgijskim Graspop Metal Meeting.  Po raz pierwszy w historii zespołu rockowe ikony zagrają w Estonii.

Pierwsza europejska część trasy „Not In This Lifetime Tour” w 2017 roku sprzedała ponad million biletów, co dało jej status najbardziej udanej trasy rockowej, udowadniając ponad wszelką wątpliwość, że postawa, duch i wpływ zarówno Guns N’ Roses, jak i rock’n’rolla są silne, jak nigdy dotąd.

Ceny biletów na koncert zaczynają się od 220 zł.

1 2 3