JIMEK + Festiwal

JIMEK+ to pierwsza edycja dwudniowego festiwalu, który odbędzie się w Gliwicach 5-6 października 2018 roku. W ciągu dwóch dni publiczność usłyszy szeroki wachlarz kompozycji i aranżacji Jimka z jego orkiestrą i pod jego batutą. Festiwal uzupełnią polscy i zagraniczni goście. Sprzedaż biletów rozpoczęła się 6 lipca. Ceny zaczynają się od 119 złotych.

Idea festiwalu zrodziła się jako kontynuacja koncertów z plusem autorstwa Krzysztofa Materny, które w ramach Gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts zaskarbiły sobie rzeszę fanów. Powstało 10 wyjątkowych koncertów. Ostatni z serii plus, JIMEK+ w 2016 roku zgromadził kilkunastotysięczną publiczność. Artysta zachwycił słuchaczy i sam również zobaczył ogromny potencjał w tego typu widowisku. Muzyczny wymiar tamtego wydarzenia i wspaniały oddźwięk wśród uczestników sprawiły, że pomysł już w rozbudowanej formule festiwalowej został przeniesiony na zaproszenie miasta Gliwice do nowo powstałej Areny. Festiwal odbędzie się w Arenie Gliwice, nowoczesnym i atrakcyjnym obiekcie na Śląsku, który ma szanse stać się unikatowym przystankiem na polskiej koncertowej mapie.

Jimek (Radzimir Dębski) to jedna z najbardziej intrygujących postaci muzyki młodego pokolenia. Kompozytor, aranżer, instrumentalista. Ma w swoim dorobku spektakularne symfoniczne opracowania muzyki hip-hopowej, a także wiele utworów symfonicznych w tym entuzjastycznie oceniony tren skomponowany specjalnie na uroczystość związaną z 75. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim. Jest laureatem nagrody Orła przyznawanej przez Polską Akademię Filmową najwybitniejszym twórcom muzyki filmowej za muzykę do filmu ,,Sztuka Kochania”. W tym roku otrzymał również prestiżową, bo sygnowaną nazwiskiem Krzysztofa Komedy, nagrodę za muzykę do filmu ,,Atak paniki”.

źródło materiały prasowe
zdjęcie TVN24

1